artifak warisan bm Celepa emas bersepuh milik asal keluarga diraja Terengganu. Buatan tukang Melayu yang sangat halus. Dibentuk bersegi 10 dengan berjenis ukiran daun sulur dan bijirin emas. Di tengahnya diukir bentuk sekuntum bunga bertatah sebutir permata delima merah dan dipagari dengan permata kaca berwarna merah. Sekitar abad ke-18. Artifak ini telah diisytiharkan sebagai Objek Warisan Ketara di bawah Senarai Warisan Kebangsaan 2009.

Pernahkah anda melawat Muzium Negara?
Ya
Tidak pernah
Direktori Staf
  

Jabatan Muzium Malaysia
Kamarul Baharin bin A. Kassim YBhg. Datuk Kamarul Baharin bin A. Kasim
Ketua Pengarah
Jabatan Muzium Malaysia
kamarulk@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1000 Samb. 244
Tel: 03 2284 1971 Talian Terus
Mohd Azmi bin Mohd Yusoff YBrs. En. Mohd Azmi bin Mohd Yusoff
Timbalan Ketua Pengarah (Permuziuman)
Jabatan Muzium Malaysia
mohdazmi@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1000 Samb. 261
Mohamad Shawali bin Hj. Badi YBrs. En. Mohamad Shawali bin Hj. Badi
Timbalan Ketua Pengarah (Dasar)
Jabatan Muzium Malaysia
shawali@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1000 Samb. 281
Muzium Negara
azmiismail
En. Azmi bin Ismail
Pengarah
Muzium Negara
azmi@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 
Darniza bt. Daut @ Mohmud
Cik Darniza bt. Daut @ Mohmud
Timb. Pengarah
Muzium Negara
darniza@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 225
wany
Cik Hazwani binti Haroon
Pembantu Setiausaha Pejabat
wany@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 203
 
 
Unit Pentadbiran & Pengurusan Harta dan Bangunan
noraini
Pn. Noraini bt. Basri
Kurator Kanan
noraini.basri@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext.
Pn. Siti Hawa
Pn. Siti Hawa bt. Ariffadzillah
Penolong Kurator
Unit Pentadbiran
hawa@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 145
En. Mohamad Taufik
En. Mohamad Taufik bin Harun
Penolong Kurator
Unit Pengurusan Harta dan Bangunan
mtaufik@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 212
Unit Pameran
Kosong
KOSONG
Unit Pendidikan & Khidmat Seranta
Pn Fadhliatun Azmi
Pn. Fadhliatun bt. Azmi
Kurator
fadhliatun@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111
En. Badrolhisham
En. Badrol Hisham bin Abdul Rahman
Penolong Kurator Kanan
badrol@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 317
Cik Noor Wahida
Pn. Noor Wahida bt. Hasan
Penolong Kurator
wahida@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 383
Unit Rekabentuk
Mohd Harris Faizal Abdul jalil
En. Mohd Harris Faizal bin Abdul Jalil
Pegawai Pereka
harris@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 287
Sahibul Firdaus Omar
En. Sahibul Firdaus bin Omar
Pereka
firdaus@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 185
Unit Penyelidikan dan Dokumentasi
Cik Zuniwati bt. Ab. Rahman

Pn. Zuniwati bt. Ab. Rahman
Pembantu Muzium
zuniwati@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 192

Kosong
kosong
Kosong
Pen. Peg. Keselamatan
@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 314