artifak warisan bm Muka Hadapan : "Sultan Zainal Abidin" dalam tulisan jawi. Muka Belakang : "Khalifatul Muminin" dalam tulisan jawi. Artifak ini telah diisytihar sebagai Objek Warisan Ketara di bawah Senarai Warisan Kebangsaan 2009.

Pernahkah anda melawat Muzium Negara?
Ya
Tidak pernah
Direktori Staf
  

Jabatan Muzium Malaysia
Kamarul Baharin bin A. Kassim YBhg. Datuk Kamarul Baharin bin A. Kasim
Ketua Pengarah
Jabatan Muzium Malaysia
kamarulk@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1000 Samb. 244
Tel: 03 2284 1971 Talian Terus
Mohd Azmi bin Mohd Yusoff YBrs. En. Mohd Azmi bin Mohd Yusoff
Timbalan Ketua Pengarah (Permuziuman)
Jabatan Muzium Malaysia
mohdazmi@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1000 Samb. 261
Mohamad Shawali bin Hj. Badi YBrs. En. Mohamad Shawali bin Hj. Badi
Timbalan Ketua Pengarah (Dasar)
Jabatan Muzium Malaysia
shawali@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1000 Samb. 281
Muzium Negara
Sitti Rabia bt. Abd. Rahman
Cik Sitti Rabia bt. Abd. Rahman
Timbalan Pengarah
Muzium Negara
sittirabia@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 225
Unit Pentadbiran dan Pengurusan Harta & Bangunan
zambri
En. Zambri bin Unyah
Kurator Kanan
zambriunyah@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 321
Pn. Siti Hawa
Pn. Siti Hawa bt. Ariffadzillah
Penolong Kurator
hawa@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 122
En. Mohamad Taufik
En. Mohamad Taufik bin Harun
Penolong Kurator
mtaufik@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 212
Unit Pameran
syahrul
En. Mohd Syahrul bin Ab. Ghani
Kurator Kanan
syahrul@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 145
Unit Pendidikan & Khidmat Seranta
Pn Intan Masayu Binti Abdullah
Pn. Intan Masayu Binti Abdullah
Kurator
intan.masayu@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 206
Cik Noor Wahida
Pn. Noor Wahida bt. Hasan
Penolong Kurator
wahida@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 383
Unit Rekabentuk
Mohd Harris Faizal Abdul jalil
En. Mohd Harris Faizal bin Abdul Jalil
Pereka Kanan
harris@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 287
Sahibul Firdaus Omar
En. Sahibul Firdaus bin Omar
Pereka
firdaus@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 185
Unit Penyelidikan dan Dokumentasi
azam

En. Muhammad Azam bin Adnan
Kurator
azam@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111

Cik Zuniwati bt. Ab. Rahman

Pn. Zuniwati bt. Ab. Rahman
Pembantu Muzium
zuniwati@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 192

Pejabat Pengarah Muzium Negara
wany
Cik Hazwani binti Haroon
Pembantu Setiausaha Pejabat
wany@jmm.gov.my
Tel: 03 2267 1111 ext. 203